Jak si správně vybrat cylindrickou vložku.

Při výběru správné cylindrické vložky musíte myslet na několik základních věcí:

1. Základní rozlišení pro stanovení kterou vložku potřebujete je její umístění a do jakých dveří si cylindrickou vložku kupujete - vchodové , nebo vnitřní dveře do firmy, bytu či domu, sklep, branka, garážová vrata atd. Pokud má být vložka umístěná třeba na vstupní dveře bytu , je vždy nutné použít BEZPEČNOSTNÍ cylindrickou vložku ve 4 nebo 3 bezpečnostní třídě a chráněnou proti SG metodě bezklíčového otevření vložky. Tato ochrana vložky je pro vás velmi důležitá pro případné dokazování policii,že jste byli vykradeni(průkazné mechanické poškození vložky) a prokazatelné překonání dveří násilnou metodou. Vždy je pro vás příjemnější pocit, že se zloděj pokusil vaše dveře napadnou a otevřít, ale neotevřel je, byť je zničil, než pocit, že jste dobře pojištěni, nezvaný host se vám procházel po bytě a prohledával Vaše soukromí. Nikdy od pojišťovny nedostanete plnou škodu, která Vám byla způsobena, protože věci stárnou a vy si je musíte koupit za nové ceny, čas strávený na úřadech při vystavování nových dokladů...atd. Nemluvě o pocitu, že vám třeba nějaký pobuda mohl třeba ležet ve Vaší posteli.

2. Jaké dveřní kování bude na dveře použito a namontováno.

3. Úroveň zabezpečení - vždy se orientujte dle PYRAMIDY BEZPEČNOSTI, případně dle požadavků pojišťovny, u které si chcete Vaši nemovitost či majetek pojistit. Pojišťovna také stanovuje způsob zabezpečení dveří,nebo objektu v závislosti na pojistné částce.

Čtyři barevně odlišené stupně bezpečnosti reprezentují jednotlivé úrovně zabezpečení např. proti odvrtání, vyhmatání, vytržení nebo hrubému násilí.

PYRAMIDA BEZPEČNOSTI

 

JAK SPRÁVNĚ OBJEDNAT CYLINDRICKOU VLOŽKU?

  • Pro objednání cylindrických vložek je důležíté znát rozměry A-vnitřní strana v mm , B- vnější strana v mm , C-celková délka v mm (dle uvedeného nákresu) , které potřebujete určit vzhledem k poloze zadlabaného zámku a síle dveří.K rozměru je nutné brát v úvahu použité dveřní kování - vložka by měla lícovat s kováním,nebo jej převyšovat maximálně o 3mm. výkres cylindrická  vložka
  • Pokud není použito bezpečnostní kování proti rozlomení je vhodné objednat vložku s ochranou proti rozlomení , která má současně ochranu proti odvrtání.
  • Pokud je použito jednodušší bezpečnostní kování jen proti rozlomení vložky je vhodné použít vložku s ochranou proti odvrtání a vytržení cylindru vložky.
  • Nejvhodnější kombinací pro vstupní dveře je bezpečnostní kování s překrytím otvoru pro vložku a nedemontovatelné z vnější strany + bezpečnostní vložka s chráněným , nebo nejlépe patentově chráněným profilem klíče.

 

 

Doporučujeme

 

507 Kč s DPH

Velmi pěkné a s dobře do ruky padnoucí klikou dveřní štítové kování klika+klika s povrchem satinovan...

 

507 Kč s DPH

Velmi pěkné a s dobře do ruky padnoucí klikou dveřní kování klika+klika - kulaté rozety s povrchem ...

 

580 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s vlastním profilem klíčem.Náhradní klíče dodávány pouze po předlože...

Novinky v našem katalogu

 

580 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s vlastním profilem klíčem.Náhradní klíče dodávány pouze po předlože...

 

1 190 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s patentovanou ochranou výroby klíčů.(další varianty výrobku viz det...

 

2 439 Kč s DPH

Bezpečnostní kování s překrytím vložky proti odvrtání - kliky z obou stran(další varianty výrobku vi...

Nepřehlédněte

14.07.2007 | I po zlomení chrání váš dům

I po zlomení chrání váš důmStatistiky vykazují vysoké procento vloupání, kdy pachatelé proniknou do objektu přes zámkovou vložku. Proti zlomení vložky se lze chránit použitím zesílené vložky s kalenou ocelovou výztuhou. Zvláště u plastových a dřevěných dveří pak ale může při napadení dveří dojít k jejich rozsáhlému poškození.