Na co myslet při výběru bezpečnostních dveří.


Nejdůležitějšími parametry pro rozhodování by měla být vždy kvalita a funkčnost dveří, ne jen zajímavý design či nízká cena. Zeptejte se na technické, bezpečnostní i užitné vlastnosti dveří.
Rozdíly v cenách znamenají i rozdíly funkční. Zeptejte se na odlišné bezpečnostní třídy u jednotlivých dveří a nechte si vysvětlit jejich specifické vlastnosti.
Pouhý počet uzamykacích bodů nemusí být rozhodující. Nechte si důkladně vysvětlit rozdíl mezi aktivními a pasivními čepy, jejich význam a způsob, jakým zapadají do zárubně.
Poraďte se o možnosti výměny vaší zárubně. Jestliže původní zárubeň nesplňuje potřebné parametry ani po jejím případném zpevněním, potom není vhodná pro kvalitní instalaci bezpečnostních dveří a je třeba ji vyměnit. Dveře SHERLOCK
Zámek a zámková vložka jsou dvě odlišné součásti dveří. Nechte si vysvětlit jejich funkce a rozdílný vliv na celkovou funkčnost a bezpečnost dveří.
Důležité je i to co nevidíte. Nechte si vysvětlit, jaká je vnitřní výplň jednotlivých dveří a jaké funkce zde plní (protipožární zabezpečení, odhlučnění, zateplení).
Dražší dveře mohou vést k úsporám. Zjistěte si, zda vaše pojišťovna poskytuje slevy na pojistném při instalaci bezpečnostních dveří a jaké parametry musí takové dveře splňovat.
Nejen doba záruky je důležitá. Ověřte si jak délku záruční oby, tak její rozsah, na co všechno se vztahuje a kde ji lze v případě potřeby uplatnit.
Při výběru příslušenství myslete na to, kdo a jak často bude dveře otevírat. Nechte si poradit, jakou zvolit bezpečnostní vložku a počet klíčů.
Mít jistotu je důležité. Nechte si předem ukázat všechny certifikáty pro vámi zvolený typ dveří, ověřte si, že jsou platné a že deklarují všechny technické vlastnosti, pro které bezpečnostní dveře kupujete.
Důležitá je pomoc v nouzi. Ověřte si, jakým způsobem a v jakém rozsahu funguje záruční servis vašeho prodejce a jak je zajištěn servis pozáruční.

 

Doporučujeme

 

507 Kč s DPH

Velmi pěkné a s dobře do ruky padnoucí klikou dveřní štítové kování klika+klika s povrchem satinovan...

 

507 Kč s DPH

Velmi pěkné a s dobře do ruky padnoucí klikou dveřní kování klika+klika - kulaté rozety s povrchem ...

 

580 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s vlastním profilem klíčem.Náhradní klíče dodávány pouze po předlože...

Novinky v našem katalogu

 

580 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s vlastním profilem klíčem.Náhradní klíče dodávány pouze po předlože...

 

1 190 Kč s DPH

Bezpečnostní cylindrická vložka s patentovanou ochranou výroby klíčů.(další varianty výrobku viz det...

 

2 439 Kč s DPH

Bezpečnostní kování s překrytím vložky proti odvrtání - kliky z obou stran(další varianty výrobku vi...

Nepřehlédněte

16.07.2007 | Jak si objednat montáž bezpečnostních dveří SHERLOCK® a co byste o tom měli vědět

Můžete vybrat bezpečnostní dveře podle vašich představ, to znamená povrch dveří, druh a typ kování, bezpečnostní cylindrickou vložku a podobně. Poradí vám náš kvalifikovaný personál.

16.07.2007 | Bezpečnostní protipožární dveře SHERLOCK®

Konstrukce dveří SHERLOCK® - model F6 Dveře SHERLOCK® jsou celokovové, dvojplášťové konstrukce s příčnými a podélnými ocelovými výztuhami. Spoje ocelové konstrukce jsou svařené. Standardem je tepelně-zvukově-izolační a protipožární vložka. Každé bezpečnostní dveře SHERLOCK® slouží také jako protihlukový uzávěr s deklarovanou neprůzvučností RW = 37dB .