Pět důvodů pro vložky MUL-T-LOCK

Nejčastější způsob vloupání (48%) je přes vstupní dveře. Přístup do bytů a firem zloději často získávají překonáním zámkové vložky. Proč některé zámkové vložky odolají, jiné nikoli? Jak ochranné prvky obsahují vložky MUL-T-LOCK?

ochranne prvky MUL-T-LOCK1. Zámkové vložky MUL-T-LOCK® mají zabudovány speciální ochranné prvky zabraňující jejich otevření vyhmatáním (vyplanžetováním). Všechny vložky jsou navíc testovány i proti překonání tzv. poklepovou metodou, při které - podobně jako při vyhmatání - nedochází k viditelnému poškození vložky.

2. Ochranu proti odvrtání tvoří bariérové prvky důmyslně rozmístěné uvnitř vložek MUL-T-LOCK®. Při pokusu o odvrtání sice dochází k poškození nebo znehodnocení vložky, nelze však dosáhnout otevření dveří.
1. Ochrana spodních stavítek (4. bezpečnostní třída)
2. Ochrana proti odvrtání profilu (4. bezpečnostní třída)
3. Stavítko z tvrdokovu (3. a 4. bezpečnostní třída).MUL-T-LOCK-vylomení

3. Násilnému vylomení zámkové vložky lze zabránit použitím vhodného bezpečnostního kování. Důležitý je i správný rozměr vložky. Na vnější straně dveří nesmí vložka zbytečně přesahovat přes štítek kování. Navíc v řadě Classic a Interactive lze zvolit vložkou s kalenou ocelovou výztuhou proti vylomení . V řadě 7X7 dodáváme na objednávku úpravu "BS" . Při pokusu o zlomení se odtrhne čelní části vložky, funkční zbytek dál chrání zámek. Nedochází tak ke zbytečnému poškození dveří - vhodné pro plastové dveře.

 

překódovat-MUL-T-LOCK4. Možnost vykradení pomocí ztraceného klíče je často podceňována. Za domnělou ztrátou klíče může ve skutečnosti být jeho odcizení. Proto je vhodné vložku vyměnit. Vložku MUL-T-LOCK® ale měnit nemusíte. Stačí ji překódovat na novou kombinaci a nechat si vyrobit nové klíče. Ztraceným klíčem pak už nikdo neotevře. Překódování vám provedeme na naší prodejně v Opavě a je možné je kdykoli znovu zopakovat. Pokud si pořídíte sadu „3 v 1", provedete si překódování v případě ztráty klíče snadno sami.

MUL-T-LOCK-bezpečnostní karta5. Nevyměnili jste zámkové vložky po dostavbě nebo rekonstrukci? Půjčili jste klíče řemeslníkům, kteří u vás pracovali? Pak si někdo mohl neoprávněně vyrobit kopii vašeho klíče. Proto jsou všechny klíče MUL-T-LOCK® chráněny bezpečnostní kartou. Bez ní žádný výrobce klíčů není oprávněn vyrobit kopii vašeho klíče. Řady Integrator, Interactive a MT5 mají patentově chráněné profily klíčů a distribuci polotovarů výhradně do svých autorizovaných středisek si kontroluje přímo společnost Mul-T-Lock Czech, s.r.o. Tím je prakticky znemožněno neoprávněné kopírování klíčů.

Publikováno dne: 15.07.2007

 

Naše oddělení

 

Kontakt

Ivo Marák
Výroba klíčů a zámečnictví
Ulice: Dolní náměstí 118/2
Město: 74601 Opava
Telefon: 602 739 474
klice.marak@seznam.cz

 

Možnosti platby

prevodem